آگهی های وام خودرو

آگهی های وام خودرو

وام خرید خودرو

در شهرهای شلوغ و پر هیاهوی این روزها، داشتن خودرو از ضروریات زندگی خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شود. چرا که احتمالا شما از هزینه‌های سرسام‌آور تردد در سراسر شهر و شلوغی بی حد و اندازه مترو و بی‌آر‌تی خسته شده‌اید و نیاز به ماشین شخصی را از ملزومات می‌دانید. اما متاسفانه با وجود تورم و شرایط اقتصادی نامساعدی که در جامعه حاکم است، نقدینگی مردم برای تهیه ماشین کم شده است و خیلی‌ها دوست ندارند یک‌جا پول زیادی برای خرید ماشین بدهند؛ به همین دلیل بازار خرید اقساطی ماشین نسبت به قبل داغ‌تر شده است. یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن برای خرید خودرو بهره ببرید، استفاده از تسهیلات بانکی و خرید از فروشگاه‌هایی است که ماشین‌های خود را به صورت اقساطی می‌فروشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با وام خرید خودرو و بهترین آن آشنا شوید تا فرآیند کسل‌کننده و زمان‌بر برخی از تسهیلات بانکی شما را خسته و دلزده نکند. 

شرایط دریافت وام خرید خودرو از بانک‌ها

همان‌طور که می‌دانید اعطای اعتبار، یکی از تسهیلاتی است که اکثر بانک‌ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. شما می‌توانید وام‌های بانکی را با نام‌های مختلف مثل وام خرید کالا، مسکن، تعمیرات، مشارکت در ساخت و… دریافت کنید. همچنین در گذشته بانک‌ها تسهیلاتی برای تهیه ماشین هم داشتند اما در چند سال اخیر این نوع از اعتبار به صورت مستقل به مشتریان اعطا نمی‌شود و مشتریان ناچارند سایر وام‌ها را برای خرید ماشین دریافت کنند. فقط بانک سامان تسهیلاتی برای تهیه ماشین دارد که ما در ادامه به آن پرداخته‌ایم. ضمن این که چند نوع از تسهیلات بانکی را برای شما عزیزان بررسی کرده‌ایم. ممنون می‌شویم اگر تجربه دریافت وام خودرو را داشته‌اید، در کامنت نظرتان را با سایرین به‌ اشتراک بگذارید. 

وام تعمیرات بانک‌ها برای خرید خودرو

از آن جایی که وام خودرو به صورت مستقل در اکثر بانک‌ها ارائه نمی‌شود، می‌توانید از بانک تسهیلات تعمیرات دریافت کنید و ماشین مورد نظر را بخرید. ما برای شما شرایط دریافت تسهیلات تعمیرات مسکن را در ۳ بانک بررسی کرده‌ایم.

 • تسهیلات تعمیرات مسکن بانک دی: برای دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیونی با نرخ سود ۱۸ درصد، لازم است سند مالکیت به عنوان ضمانت داشته باشید. ضمن اینکه ۲۰ درصد از مبلغ کل وام، بلوکه می‌شود. مدت بازپرداخت اقساط، ۴۸ ماهه تنظیم می‌شود و بانک بعد از پایان اقساط، مبلغ بلوکه شده را به شما برمی‌گرداند. همچنین برای دریافت وام نباید چک برگشتی داشته باشید. 
 • تسهیلات تعمیرات مسکن بانک شهر: برای دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیونی با نرخ سود ۱۸ درصد، لازم است سند مالکیت به عنوان ضمانت داشته باشید. بازپرداخت اقساط، ۴۸ ماهه تنظیم می‌شود و نیازی به بلوکه شدن بخشی از مبلغ اعتبار شما نیست. 
 • تسهیلات تعمیرات مسکن بانک صادرات: برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی با نرخ سود ۱۸ درصد، لازم است سند مالکیت به عنوان ضمانت داشته باشید. ضمن اینکه ۲۰ درصد از مبلغ وام از مبلغ کل وام مسدود می‌شود. بازپرداخت اقساط ۳۶ ماهه است و بعد از پرداخت آخرین قسط، بانک مبلغ مسدود شده را به شما برمی‌گرداند. 

برای مشاهده آگهی های وام خرید خودرو کلیک کنید

علاوه بر مطالب فوق، هنوز وام‌های دیگر و راهکارهای مناسب‌تری باقی مانده است که ما برایتان آن‌ها را توضیح داده‌ایم تا نهایت بهره را از خرید اقساطی ماشین مورد علاقه‌تان ببرید. 

وام فوری بانک ملی تا سقف ۵۰ میلیون تومان

یکی از تسهیلاتی که بانک ملی اعطا می‌کند، وام فوری با نرخ سود ۱۸ درصد است. برای دریافت این اعتبار باید یک ضامن کارمند و فیش حقوقی داشته باشید. همچنین بانک ملی ۱۰ درصد از کل مبلغ وام شما را بلوکه می‌کند و پس از پرداخت آخرین قسط (اقساط ۳۶ ماهه تنظیم می‌شوند)، مبلغ مسدود شده را برمی‌گرداند. برای تهیه ماشین می‌توانید این نوع از تسهیلات بانکی را دریافت و بخشی از بودجه خود را تامین کنید.

تسهیلات ۷۰ میلیونی بانک آینده

یکی از خدمات بانک آینده اعطای اعتبار ۷۰ میلیون تومانی است. برای دریافت این تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد، لازم است یک ضامن رسمی، یا جواز کسب‌وکار و سفته داشته باشید. همچنین مدت بازپرداخت اقساط، ۳۶ ماهه تنظیم می‌شود. 

اعتبار ۱۰۰ میلیونی بانک سامان، بهترین وام خرید خودرو

یکی از تسهیلاتی که بانک سامان ارائه می‌دهد، اعطای وام خرید خودرو با سود ۱۸ درصد است. این بانک امکان دریافت تسهیلات را به پشتوانه سپرده ۱۲۰ میلیون تومانی یا سند مالکیت، برای شما فراهم کرده است. ضمن این که حساب بانکی شما باید گردش۳ تا ۶ ماهه داشته باشد. شما می‌توانید تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار از بانک سامان دریافت کنید و ماشین مورد نظرتان را از برندهای ایرانی و تولیدات داخلی، تهیه کنید. بازپرداخت این وام، ۳۶ ماهه است و ۱۵ درصد از مبلغ کل وام توسط بانک مسدود می‌شود. بنابراین اگر قصد خرید ماشین‌های ایرانی را دارید، می‌توانید از تسهیلات بانک سامان بهره ببرید.

 

برای مشاهده آگهی های وام خرید خودرو کلیک کنید

حدود مبلغ وام خودرو در بانک‌های مختلف

حدود مبلغ این وام از ۱۵۰ میلیون ریال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است. محاسبه اقساط وام خودرو به این شکل است که بازپرداخت آن معمولاً در ۳۶ ماه یا ۳ سال صورت می‌گیرد. برای دریافت وام خودرو باید یک حساب قرض‌الحسنه در بانک داشته باشید که اگر می‌خواهید در اولویت دریافت وام قرار بگیرید، بهتر است مدت زمان مشخصی از افتتاح حساب قرض‌الحسنه شما گذشته باشد.

این مدت زمان معمولاً بین سه تا شش ماه و گاهی یک سال شناور است. بعضی از بانک‌ها همین شرایط را با اندکی تغییرات ارائه می‌دهند؛ بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به بانک، به سایت بانکی که برای دریافت این وام انتخاب کرده‌اید مراجعه کنید تا از آخرین تغییرات آن مطلع شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات وام خودرو

مدارک موردنیاز برای وام خودرو از این قرار است (با تأکید دوباره بر اینکه ممکن است هر بانکی تغییری در آن ایجاد کرده باشد و بهتر است این اطلاعات را از بانک هم دریافت کنید):

 1. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه (همچنین صفحه اول شناسنامه ضامن یا ضامنان)
 2. اصل و کپی کارت ملی متقاضی به همراه اصل و کپی کارت ملی ضامن یا ضامنان
 3. گواهی اشتغال به کار یا فیش حقوقی متقاضی (در این مورد ذکر میزان حقوق نیز اهمیت دارد)
 4. معرفی ضامنی که مورد قبول بانک باشد (به همراه مدارک شناسایی و فیش حقوقی)
 5. اصل و کپی فیش حقوقی ضامن یا ضامنان
 6. یک قطعه عکس از متقاضی
 7. پیش‌فاکتور خرید خودرو از یکی از نمایندگی‌های مجاز داخل کشور
 8. سه عدد تمبر مالیاتی (از خود بانک دریافت کنید)
 9. اصل و کپی اسناد مالکیت، کارت و بیمه‌نامه خودرو با امضای نمایندگی فروش خودرو

دریافت تسهیلات  وام خودرو  از بانک‌های دولتی و خصوصی مشروط به این است که تصمیم گرفته‌ باشید از یکی از شرکت‌های خودروسازی ایرانی ماشین بخرید، در غیر این صورت، یعنی برای خرید ماشین‌های خارجی، وام به شما تعلق نخواهد گرفت. در سال اخیر به علت افزایش قیمت خودرو، وام خودرو مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده.

اولویت‌بندی برای دریافت تسهیلات خودرو بر حسب اعتباری است که مشتری نزد بانک موردنظر دارد. مواردی که اعتبار شما و ضامن یا ضامنان شما را نزد بانک بالا می‌برد شغل شما، وضعیت موجودی حساب و مبلغ واریزی فیش حقوقی شماست. بقیه مطلب به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید.

 

برای مشاهده آگهی های وام خرید خودرو کلیک کنید

شرایط دریافت وام خودرو

وام خودرو یکی از  انواع وام‌های بانکی  است که سالانه مورد استقبال زیادی واقع می‌شود. همانطور که گفتیم این وام در شرایطی به افراد تعلق می‌گیرد که قصد خرید از یک شرکت تولید داخلی را داشته باشند. به غیر از این، شروط دیگری هم وجود دارد.

طبیعتاٌ وقتی برای ثبت‌نام این وام مراجعه می‌کنید باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید. متقاضی وام نباید در سیستم بانکی کل کشور سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد؛ هم‌پای این شروط، میزان حقوق دریافتی فرد، ضامن یا ضامنان باید نشان دهد که متقاضی تحت هر شرایطی توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را دارند.

شرایط گرفتن وام خودرو در انواع بانک‌ها با شرکت‌های لیزینگ و خودروساز تفاوت‌هایی دارد. برای مثال، تجربه گرفتن وام از شرکت‌های لیزینگ و خودروساز به این صورت است که سند خودروی شما در رهن شرکت فروشنده قرار می‌گیرد و تا پایان اقساط وام در رهن آن‌ها باقی می‌ماند. این اتفاق در بانک‌های دولتی و خصوصی نمی‌افتد، بانک‌ها صرفاً در بحث ضمانت است که سخت‌گیرانه‌تر عمل می‌کنند و گاهی کسب اعتماد از آن‌ها زمان زیادی می‌برد.

شما برای دریافت وام خرید خودرو حتماً به یک ضامن یا بیشتر احتیاج دارید. ضامن یا ضامنان شما برای دریافت وام یا باید کارمند رسمی باشند یا کسانی که مشتری تأییدشده بانک مورد نظرتان هستند. یک نکته قابل توجه این است که بعد از گذر از مراحل احراز صلاحیت دریافت وام، حواله وام خودرو در وجه و نام گروه خودروساز صادر می‌شود نه شما. این به این معنی است که به‌هیچ‌وجه نقدی از طرف بانک به حساب متقاضی واریز نخواهد شد.

شرایط دریافت وام خرید خودرو

۱. کلیه‌ی اشخاص حقیقی دارای ۱۸ سال تمام، می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند.

۲. فرد متقاضی دریافت وام خرید خودرو، نبایست هیچ‌گونه سابقه‌ی چک برگشتی یا اقساط معوقه در سیستم بانکی کشور را داشته باشد.

۳. برای دریافت تسهیلات خرید خودرو، می‌بایست بین یک یا دو نفر ضامن معتبر به همراه تمام مدارک هویتی مانند گواهی کسر از حقوق یا چک کارمندی به بانک مقصد ارائه گردد که این مدارک و تعداد ضامن‌ها بسته به مبلغ اصل وام ممکن است متفاوت باشد.

۴. بازپرداخت اقساط هر سال، حداکثر تا سه سال به مدت ۳۶ ماه با سود ۱۸ درصدی لحاظ خواهد شد.

۵. تسهیلات خریدخودرو تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند خودروی داخلی خریداری کنند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام و دریافت وام خرید خودرو

۱. اصل شناسنامه‌ی متقاضی دریافت وام به همراه کپی از تمام صفحات شناسنامه جهت ارائه به بانک

۲. اصل کارت ملی متقاضی به علاوه‌ی کپی از پشت و روی کارت

۳. پرینت گردش حساب کلیه حساب‌های بانکی در سه ماه آخر با مهر بانک

۴. احراز هویت محل سکونت و ارائه‌ی اصل و کپی اجاره‌نامه یا سند ملکی به‌علاوه‌ی یکی از قبوض چندگانه

۵. آدرس دقیق محل مسکونی به همراه کد پستی معتبر

۶. پرینت و کپی آخرین نسخه از گواهی کسر از حقوق ضامن

۷. گواهی اشتغال به کار متقاضی دریافت تسهیلات خرید خودرو به همراه فیش حقوقی با مهر و سربرگ شرکت

۸. اصل شناسنامه‌ی ضامن به همراه کپی از صفحات اول و دوم

۹. اصل و کپی کارت شناسایی ملی ضامن (پشت و رو)

۱۰. دسته چک صیادی ضامن در صورت اعلام به نیاز بانک وام دهنده

برای مشاهده آگهی های وام خرید خودرو کلیک کنید

تفاوت وام بانکی با سایر تسهیلات شرکت‌های لیزینگی خودرو

شرایط دریافت وام خرید خودرو در بانک‌های مختلف با شرکت‌های لیزینگی و خودروسازی متفاوت است. به عنوان مثال، مراحل دریافت وام از شرکت های خودروسازی و لیزینگ به گونه‌ای است که تا پایان پرداخت اقساط وام، خودروی شما در رهن شرکت خودروسازی یا به عبارت دیگر شرکت فروشنده‌ی خودرو باقی خواهد ماند. در مورد بانک‌های دولتی و خصوصی این‌گونه نیست، و بعد از پرداخت تعداد مشخصی از اقساط که توسط بانک تعیین می‌گردد، فرد وام گیرنده می‌تواند مراحل به نام زدن سند خودرو را آغاز کند.

در حقیقت اوراق بهادار خودرو، مهم‌ترین تفاوت بانک‌ها و شرکت‌های لیزینگی برای دریافت وام است، که اگر شخص متقاضی دریافت وام خرید خودرو قصد داشته باشد از بانک‌های دولتی وام بگیرد، با ارائه‌ی مدارک خواسته شده می‌تواند پس از موعد مقرری که تنها توسط خود بانک‌ها و در چارچوب قوانین آن‌ها تعریف می‌شود، می‌تواند پس از طی کردن مدت معلوم شده، سند خودرو را به فروش بگذارد. در این حالت، پس از به فروش رفتن سند خودروی اقساطی، شخص خریدار که به عنوان مالک جدید خودرو شناخته می‌شود موظف است اقساط باقی مانده یا پرداخت نشده را بپردازد.

مبلغ وام خرید خودرو در بانک‌ها

به مهم‌ترین شرایط دریافت تسهیلات خرید خودرو، از بانک‌های دولتی یا غیردولتی اشاره کردیم، با این حال با توجه به این‌که برخی از این بانک‌ها متقاضیان بیش‌تری دارند، در ادامه سعی کرده‌ایم شرح کوتاهی از شرایط کلی دریافت وام خرید خودرو از رایج‌ترین این بانک‌ها را بیان کنیم.

قوانین و مقررات دریافت تسهیلات خودرو از بانک صادرات

۱. وام خرید خودروی بانک صادرات تنها به خودروهای تولید داخل کشور تعلق می‌گیرد.

۲. تنها برخی از شعب بانک صادرات امکان ثبت‌نام برای دریافت وام خرید میسر است.

۳. شخص وام گیرنده پس از تحویل خودروی موردنظر، می‌بایست اصل سند مالکیت خودرو، کارت ماشین، و بیمه‌نامه‌ی یک ساله‌ی خودرو را به بانک ارائه دهد.

۴. سقف دریافت تسهیلات خرید خودرو از بانک صادرات ۲۰ میلیون تومان است که با سود ۱۸ درصدی محاسبه شده و طی ۳۶ ماه از وام‌گیرنده دریافت می‌شود.

وام خرید خودرو بدون ضامن

برای بهره‌بری از تسهیلات خرید خودروی داخلی از بانک‌های دولتی و غیردولتی کشور، معرفی یک یا دو نفر ضامن به همراه چک کارمندی الزامی است. چنانچه به ضامن معتبر دسترسی ندارید، می‌توانید از خدمات تسهیلاتی شرکت‌های خصوصی استفاده کنید که در این صورت، به ارائه‌ی چک صیادی و سفته نیاز دارید.

 

برای مشاهده آگهی های وام خرید خودرو کلیک کنید