آگهی های وام جانبازی

آگهی های وام جانبازی

شرایط دریافت یا خرید وام جانبازی

وام جانبازی همواره یک پیشنهاد جذاب برای افرادی است که می‌خواهند از طریق گرفتن وام، صاحب خانه بشوند. با توجه به اینکه امروزه خرید خانه برای قشر بزرگی از جامعه مشکل شده است، بسیاری از افراد برای خانه دار شدن از وام های مسکن استفاده می‌کنند. در این میان وام های جانبازی از ارزش خاصی در میان متقاضیان برخوردار است. همانند سایر تسهیلات، وام جانبازی نیز دارای نکات قانونی و حقوقی مخصوص به خود است.

در این مقاله قصد داریم برخی از مهم ترین نکات خرید وام جانبازی را برای شما بیان کنیم. اگر قصد خرید وام جانبازی را دارید، توصیه می‌کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید. در 2نبش می‌توانید بهترین ملک‌هایی با وام، در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و... را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

وام مسکن بنیاد شهید

طبق ماده ۳ آیین‌نامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران (اصلاح شده)، سقف وام مسکن ایثارگران در شهرهای بالای یک میلیون نفر، ۱۳۰ میلیون تومان، مراکز استان ها ۱۰۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۸۵ میلیون تومان و روستاها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

برای مشاهده آگهی های وام جانبازی کلیک کنید

شرایط دریافت تسهیلات جانبازی

اگر جزو جانبازان و یا خانواده‌های شهدا و ایثارگر محسوب می‌شوید و برای دریافت این وام واجد شرایط هستید، شرایط زیر را با دقت بخوانید و بعد از آن هیچ تعللی برای دریافت وام جانبازان نکنید. 

 • ابتدا باید از بنیاد شهید و امور ایثارگران کد برخط دریافت کنید؛
 • لازم است از طریق سامانه ایثارگران، معرفی‌نامه وام دریافت کنید؛
 • باید حتما متاهل باشید؛
 • به هیچ‌عنوان نباید ملک، زمین یا خانه‌ای به نام شما باشد؛
 • سند ملکی که قصد خرید آن را دارید، تاییدیه ارزیاب بانک را داشته باشد؛
 • ملک مورد نظر شما شرایط لازم را از جهت استحکام و کنترل کیفیت داشته باشد؛
 • مبلغ خانه مورد نظر شما، از نظر بانک و سیستم اعتبارات قابل تایید باشد؛

با توجه به شرایط ذکر شده می‌توانید برای دریافت تسهیلات جانبازان اقدام کنید. 

خبر خوش: اگر شما در زمره افراد جانباز یا خانواده جانبازان نیستید، نگران نباشید! ما درباره خرید وام جانبازی در ادامه صحبت کرده‌ایم تا بتوانید از مزایای آن بهره‌مند شوید؛ البته باید خیلی حواستان جمع باشد و با دقت کافی عمل کنید.

برای مشاهده آگهی های وام جانبازی کلیک کنید

شرایط وام جانبازی و وام مسکن ایثارگران

با افزایش قیمت مسکن در کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۵ موظف شده تا از طریق بانک های عامل به افراد واجد شرایط با اولویت‌های درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)، فرزندان جانبازان هفتاد درصد (70%) و بالاتر و وراث تحت تکفل، جانبازان پنج درصد (5%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان، وام خرید یا ساخت مسکن پرداخت نماید.

زمان پذیرش تقاضای این تسهیلات توسط بانک‌های عامل از ابتدای تیر ماه هرسال تا پایان خرداد ماه سال بعد به مدت یکسال و ملاک عمل، تاریخ صدور معرفی نامه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد. این تسهیلات غیرقابل فروش و انتقال به غیر می‌باشد و در صورت فروش ملک، دریافت‏ کننده تسهیلات باید نسبت به تسویه تسهیلات مذکور و یا انتقال تسهیلات به ملک جایگزین اقدام نماید.

برخی از دیگر قوانین و شرایط وام جانبازی

وام های حمایتی غیرجانبازی مانند وام های کارمندی و شرکتی، مسکن مهر، خود مالکی و موارد دیگر، مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شوند. افراد مشمول می‌توانند به صورت مشترک از تمامی تسهیلات برای یک واحد مسکونی استفاده کنند. آن دسته از املاکی که به نام جانباز، وام جانبازی دریافت کرده باشند، مطابق قانون تا تسویه کامل، وام قابل انتقال به غیر نیست. در این خصوص خریدار می‌تواند با عقد قرارداد مبایعه و وکالت فروش بلاعزل از فروشنده (مالک اصلی) ملک را خریداری کرده و یا به فروش برساند.

وام جانبازی خرید مسکن به افرادی که فاقدِ مسکن یا مسکنِ مناسب باشند و پیش از این از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده نکرده باشند، پرداخت می‌شود. اما جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب هستند، با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند پس از تسویه تسهیلات قبلی مسکن ایثارگری مجدداً از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

نحوه فروش وام بنیاد مسکن

سوال: من یک وام مسکن از طرف بنیاد شهید گرفته‌ام و در حال حاضر قصد فروش آن را دارم. این کار چگونه انجام می‌شود؟

جواب: انجام این کار ممکن است و برای آن راه‌های زیادی مانند درج آگهی در روزنامه‌ها وجود دارد.

خرید وام جانبازی بدون واسطه

ممکن است افرادی که صاحب وام جانبازی هستند، قصد استفاده از آن را نداشته باشند، یکی از راه‌هایی که برای خرید وام جانبازی بدون واسطه وجود دارد، ثبت درخواست در صفحه‌ی «پرسش و پاسخ» 2نبش است. البته با توجه به وجود افراد سودجو باید حواستان به افرادی که از این قضیه سواستفاده می‌کنند، باشد.

شرایط انتقال سند و واگذاری وام جانبازی

سوال: آیا امکان برداشتن وام جانبازی از سند خانه ای که با آن وام خریداری شده وجود دارد؟ یعنی وام را به سند دیگری انتقال بدهیم و سند خانه مبدا آزاد شود؟

جواب: انتقال وام از یک سند به سند دیگر امکان پذیر هست، شروط آن این است که سند 6 دانگ ملکی باشد و پروانه بیشتر از 15 سال نباشد، همچنین قیمت ملک جدید نباید کمتر از ملک قبلی باشد! البته بستگی به شرایط داخلی بانک نیز دارد.

سوال: آیا میشه وام جانبازی مسکن شهری را برای شهر دیگر استفاده نمود؟ (مثلا گیرنده وام در شهر ملایر باشد و ملک در شهر همدان)

جواب: خیر. امکان انجام این کار ضعیف و تقریبا ناممکن است چرا که وام در شهر محل سکونت قابلیت انتقال دارد! البته در صورتی که ارزش ملک خریداری شده جدید بیشتر از ملک قبلی باشد، و بانک وام دهنده موافقت کند، ممکن است انجام این کار امکان پذیر باشد.

در نهایت پیشنهاد 2نبش، با توجه به تغییرات زیادی که در قانون انجام این کار پیش میاد، اینه که اگر سوالی در این زمینه دارید از دفتر ثبت اسناد و بنیاد شهید استعلام بگیرید و بپرسید.

برای مشاهده آگهی های وام جانبازی کلیک کنید

مدارک لازم برای دریافت وام جانبازی چیست؟

مدارک لازم جهت دریافت تسهیلات ویژه جانبازان به شرح زیر است؛ شما سعی کنید با دقت این مدارک را مطالعه کنید و موقع مراجعه به بانک مدارک را تمام و کمال همراه خود ببرید تا بعد از قرار گرفتن در صف‌‌های طولانی بانک و صحبت با متصدی احتمالا کم حوصله، کارتان سریع‌تر راه بیفتد و خسته نشوید.

 • اصل شناسنامه و کپی آن؛
 • اصل کارت ملی و کپی آن؛
 • کارت ایثارگری؛
 • تاییدیه سابقه حضور در جبهه؛
 • اصل شناسنامه و اصل کارت ملی اعضای خانواده به همراه کپی آن‌ها؛
 • افتتاح حساب قرض‌الحسنه در یکی از شعب بانک مسکن؛
 • ارائه دو ضامن رسمی به بانک؛
 • و…

حالا که صحبت از مدارک و مراجعه حضوری به بانک جهت دریافت وام جانبازی شد، خالی از لطف نیست که به شما بگوییم تسهیلاتی هم وجود دارد که هیچ نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارد و از صفر تا صد فرآیند دریافت آن آنلاین انجام می‌شود. 

مشکلات و معایب وام جانبازی

یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه‌ها برای بانک‌ها، وام مسکن جانبازان است. بانک‌ها در تلاش برای ارائه‌ی خدمت مناسب به این عزیزان هستند و برای این کار اولویت دریافت وام مسکن بنیاد شهید و امور جانبازان با فرزندان، والدین و همسران شهدا و جانبازان و آزادگانی است که هنوز این وام را دریافت نکرده‌اند.

یکی از مشکلات پیشِ رو برای گرفتن این وام، تعداد متقاضیان و درخواست‌های زیاد است که به علت محدودیت منابع ممکن است گرفتن وام جانبازی چندین سال طول بکشد. همچنین همانطور که گفتیم این وام غیرقابل فروش و انتقال به غیر است و در صورت فروش ملک، وام‌گیرنده باید نسبت به تسویه‌ی وام خود اقدام کند.

نکات مهم در خرید و فروش وام جانبازی

نکته مهم در این موضوع این است که چنانچه در حین پرداخت اقساط یا بعد از تسویه وام و قبل از انتقال سند، مالک مورد نظر فوت شود لازم است تا طی درخواستی از از دادگاه الزام به سند را بخواهید. البته از وارثین نیز می‌توانید درخواست سند کنید. دقت دارید که تمامی وکالت های فرد با فوت وی ساقط می‌گردد. ضمنا اگر در این مدت صاحب سند به شخصی حقیقی (مثلا کسی که از صاحب سند چک برگشتی دارد) یا حقوقی (مثل سازمان دارایی و غیره) که سند طلبکاری داشته باشند می‌توانند ملکی که شما آن را بصورت وکالتی خریداری کرده‌اید بازداشت و یا توقیف نمایند. امکان به مزایده گذاشتن ملک نیز در این حالت وجود دارد. در صورت بروز چنین حوادث ناگواری شما برای احقاق حق خودتان ملزم به مراجعه به دادگاه‌ها و مسیرهای پر پیچ و خم اداری می‌شوید.

۵ نکته ضروری در خصوص خرید وام جانبازی 

برای آنکه موقع خرید و فروش وام جانبازی دچار مشکل نشوید، با دقت کافی در راستای دریافت وام عمل کنید تا ضرری متحمل نشوید و بتوانید فرآیند انتقال امتیاز وام یا دریافت آن را بی‌دغدغه انجام دهید. نکات زیر احتمالا در این زمینه به کارتان خواهد آمد و کمکتان می‌کند.

 • سند خانه‌ای که شما می‌خرید به نام فرد جانباز زده می‌شود و در نهایت سند به رهن بانک می‌رود؛
 • جهت انتقال سند به نام فرد جانباز، شما باید از او یک وکالت‌نامه بلاعزل فروش دریافت کنید؛
 • باید حتما فرد جانباز، قول‌نامه‌ای برای فروش ملک به نام شما در دفترخانه تنظیم کند؛
 • در صورت رعایت این نکات، می‌توانید در صورت فوت فروشنده وام، ملک را به نام خودتان بزنید؛
 • محض اطمینان از ورثه صاحب وام بخواهید که قراردادی تنظیم کنند که بیان‌گر این نکته باشد: سند به جهت خرید وام جانبازی انتقال پیدا کرده است و ورثه هیچ‌گونه ادعایی در مورد آن نخواهند داشت؛

​​​

سوالات متداول درباره وام جانبازی

آیا می‌توان وام جانبازان را برای خرید خانه در شهر دیگری استفاده کرد؟

خیر! امکان انتقال وام جانبازان از شهری به شهر دیگر وجود ندارد. شما باید این تسهیلات دریافتی را صرف خرید خانه در همان شهری کنید که وام به شما اعطا شده است.

آیا وام خرید خودرو فقط به جانبازان بالای ۲۵ درصد تعلق می‌گیرد و هیچ استثنایی ندارد؟

خیر! جانبازان بالای ۵ درصد هم می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند؛ اما یک شرط دارد؛ این دسته از جانبازان مشروط بر معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند خودرو دریافت کنند.

برای دریافت تسهیلات جانبازی، وجود دو ضامن رسمی ضروری است یا می‌توان از سایر ضمانت‌ها بهره برد؟

در صورتی که قیمت ملک مورد نظر شما از نظر بانک قابل تایید باشد، شما می‌توانید از همان سند ملک به عنوان ضمانت استفاده کنید و آن را در رهن بانک بگذارید.

کلام آخر

فرایند دشوار و مدت زمان طولانی پرداخت وام بسیاری از ایثارگران عزیز را گله‌مند کرده است که مسئولین بایستی با تمام قوا در پی حل مشکلات این قشر از جامعه باشند. قشری که با گرفتن جانشان در دست از این مرز و بوم دفاع و حفاظت کرده‌اند!

برای مشاهده آگهی های وام جانبازی کلیک کنید