قوانین اونیکس

قوانین و مقررات

هر گونه استفاده از خدمات سایت اونیکس به هر صورتی، مشروط به مطالعه کامل قوانین و مقررات سایت و موافقت کامل با تمامی بندها می باشد که به صورت مشروح در ادامه می آید:


(عنوان سایت) و گردانندگان آن هیچ مسؤلیتی در خصوص هرگونه تخطی کاربران و آگهی دهندگان از قوانین حقوقی و کیفری آمره و غیر آمره کشور را نمی پذیرند.


بخشی از فعالیت ماهوی سایت صرفا درج آگهی و اطلاع رسانی است بنابراین سایت و گردانندگان سایت هیچ تعهد و تضمینی در خصوص صحت مضمون و راستی آزمایی آگهی ها به مخاطبین نمی دهد و مسؤلیت کامل صحت آگهی ها با آگهی دهندگان است. 


تعهدات و حقوق ناشی از تعهدات که با منشأ آگهی های موجود در سایت مابین اشخاص با اراده و آگاهی طرفین ایجاد می شود به منزله سایر حقوق و تعهدات قانونی می باشد و با توجه به مضمون بند سابق، منشأ بودن یا نبودن سایت موضوعیتی ندارد و اقدامات اطمینان بخش از قبیل راستی آزمایی و فراهم آوردن شرایط و ملزوماتی که از خسارت احتمالی جلوگیری کند بر عهده متعاملین است و با نظر به عدم مسؤلیت قطعی سایت و مدیران آن در این زمینه، هیچ ادعایی در این خصوص مسموع نیست.


اونیکس متعهد است اطلاعات کاربران در وبسایت را به هیچ شخص ثالثی اعم از حقوقی و یا حقیقی ارائه نکند مگر با درخواست دستگاه های ذیصلاح.

ممکن است وبسایت اونیکس در بسترهای ارتباطی دیگری اعم از سایت ها یا شبکه های اجتماعی به منظور تبلیغ قرار گرفته باشد. اونیکس هیچ مسئولیتی در خصوص این قبیل رسانه ها ندارد.

اونیکس هیچ مسئولیتی در قبال اهلیت و وضعیت حقوقی و قضائی کاربران اونیکس ندارد و راستی آزمایی و بررسی شرایط حقوقی و صحت و سقم اطلاعات ارائه شده در آگهی ها یا هرگونه اطلاعات ارائه شده توسط کاربران بر عهده مخاطبین و استفاده کنندگان است.

تعیین قیمت آگهی ها بر عهده ارسال کننده آن است و اونیکس هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین میزان قیمت ندارد.

اونیکس نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال صحت و مطابق با واقع بودن این آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.

اونیکس هیچ قرارداد، تعهدنامه، موافقت نامه و یا سندی را اعم از رسمی و غیر رسمی با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نکرده و نمی‌کند. کاربرانِ اونیکس در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین اونیکس، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.

۷- مسئولیت استفاده یا ارسال هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس، ویدیو، پیام صوتی و أنواع داده پیام و موارد مشابه که به اونیکس ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهده فرستنده اطلاعات است و مدیران سایت هیچ دخل و تصرفی در موارد فوق الذکر ندارند. موارد ذکر شده از باب نمونه بوده و هر موضوع مشابه دیگری را شامل می شود.

۸- مسئولیت هرگونه لینک، مطلب و ادعایی که مستقیم یا غیر مستقیم به اونیکس مربوط شود و به وسیله اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از اونیکس در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و دیگر رسانه‌ها منتشر گردد، با خود این افراد است و اونیکس مسئولیتی در قبال آنها ندارد. 

۹- آگهی‌های اونیکس با هزینه‌ گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از اونیکس حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به اونیکس را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

در صورتی که برای ثبت نام یا ارائه برخی خدمات نیاز به أخذ اطلاعات موضوع ماده 58 قانون تجارت الکترونیکی باشد تمامی اطلاعاتی که کاربر در هنگام ثبت نام در سایت وارد می نماید با رضایت قطعی و آگاهی او به سایت ارائه می شود و در هر زمان قادر به ویرایش آن است. همچنین اونیکس قادر نیست هیچ تضمینی در خصوص اطلاعات قرارگرفته در سایت و خسارات ناشی از به خطر افتادن اطلاعات ارائه نماید و صرفا تلاش معقول خود را جهت صیانت از اطلاعات اعمال می نماید.

اونیکس می تواند وبسایت یا سایر بسترهای ارتباطی مربوط به خود را بدون اطلاع قبلی به کاربر، به حالت تعلیق درآورد و هیچ گونه ادعای خسارت را از ناحیه کاربران در این زمینه نمی پذیرد و تمامی کاربران با آگاهی کامل از این بند اقدام به ثبت نام می نمایند.

 اونیکس می تواند نمایه هر کاربر را در صورت انجام تخلف از نظر مدیران سایت بدون اطلاع به او ، حذف یا مسدود کند.

اونیکس ملزم است در صورت درخواست مقام قضایی یا دیگر مراجع دارای صلاحیت، اطلاعات نمایه کاربران را در اختیار این مقامات قرار دهد.

اونیکس می تواند اطلاعات صفحات قوانین، شرایط استفاده و حریم خصوصی خودرا بدون اطلاع به کاربر تغییر دهد.

اونیکس متعهد است اطلاعات موجود در وبسایت از کاربران را به هیچ شخص ثالثی اعم از حقوقی و یا حقیقی واگذار نکند مگر با درخواست قانونی دستگاه های ذیصلاح.

قیمت ارائه شده در وبسایت برای هر آگهی، توسط ارسال کننده آگهی ثبت شده است و اونیکس هیچگونه مسئولیتی در قبال این رقم ندارد .

وبسایت اونیکس دارای گواهی ssl می باشد.

۱-کاربر مطلع است که ارسال اطلاعات ، چه به صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سیستمی دارای امنیت کامل نمی باشد. بنابراین اونیکس مسئولیتی در قبال نواقص امنیت تکنولوژی نخواهد داشت. با این وجود اونیکس تلاش معقول خود را به منظور به حداقل رساندن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعات اعمال می نماید. در هر صورت اونیکس هیچ گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات در این زمینه ندارد.

۲-تمامی اطلاعات ذخیره شده توسط اونیکس تحت شرایط ماده ۸ قانون تجارت الکترونیک ذخیره می شوند.

مالکیت مادی و معنوی :

۱–تمام محتویات وبگاه اونیکس از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت‌ها و… متعلق به اونیکس است و مشمول حمایت‌های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی است. همچنین هیچ یک از محتویات این سایت قابل تولید مجدد، کپی برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نیست. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای اونیکس محفوظ می‌دارد.

حل اختلاف :

این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هر گونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای داوری اتحادیه کسب و کار های اینترنتی ارجاع می‌شود. نظر شورای داوری قطعی‌ و لازم‌الاجراست. شرط داوری حاضر موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال قابل اجراست.

فورس ماژور :

هیچ یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تاخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن‌ها نیست: آتش سوزی، سیل، زلزله، تصادف، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی طبیعی و …

حریم خصوصی :

اونیکس موظف به صیانت از داده های کاربران است. شما میتوانید با مراجعه به این صفحه، از شرایط و ضوابط حریم خصوصی مطلع شوید.

شرایط استفاده :

کاربران در جهت استفاده از وبسایت اونیکس، ملزم به رعایت شرایط استفاده خاصی هستند . شما میتوانید با مراجعه به این صفحه، از این شرایط مطلع شوید.

مکاتبات :

کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف اونیکس از طریق ایمیل به نشانی info@onyxgp.ir   می‌باشد و مطابق ماده ۶ و ۱۲ قانون تجارت این مکاتبات رسمیت لازم و قانونی را دارا می باشند.

تغییرات :

شرایط و ضوابط حاضر ممکن است تغییر کند اونیکس حق اصلاح این شرایط را در هر زمان و به هر صورت، به صرف تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی، حفظ می نماید. شرایط و ضوابط جدید از تاریخ انتشار در وب سایت، بر نحوه استفاده از آن اعمال خواهد شد، و ممکن است نسبت به داده ها و اطلاعات کاربری و تنظیمات پیشین مؤثر باشد. استفاده از وب سایت حاضر بیانگر پذیرش تمامی موارد اصلاحی است.

محتویات این صفحه تا زمان تغییر با بروزرسانی آن معتبر و لازم الاجراست.